Inzerce-půjček-online.cz
|
Nabídka i poptávka půjček na jednom místě
Informujte se o tom:
  • Jaké jsou druhy úvěrů
  • Na co si dát u půjček pozor
  • Jak si půjčit bezpečně a bez rizik

Americká hypotéka bez registru

Kreditní karta: dobrý sluha i zlý pán

Kreditní kartu má valná část české populace. Díky ní máte finanční prostředky kdykoliv při ruce a můžete z nich financovat nákup potravin i elektroniky. Stále je však mnoho lidí, kteří s kreditní kartou neumějí zacházet a peníze nevrátí v bezúročném období. Za jakých podmínek se kreditní karta vyplatí a co byste měli mít na paměti?

Jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou?

Kreditní karta se liší od debetní karty tím, že máte k dispozici finanční prostředky banky nebo nebankovní společnosti. Jedná se o druh úvěrového produktu, který je však relativně vysoce úročen. Ke kreditní kartě nemusíte zřizovat bankovní účet a můžete čerpat peníze až do úvěrového limitu. Ten finanční instituce stanoví na základě výše vašich příjmů a úvěruschopnosti.

Co znamená bezúročné období?

Ke kreditní kartě se váže bezúročné období, které může trvat i déle než jeden měsíc, obvykle 55 dnů. Jenže ne vždy ho můžete čerpat v plné délce. Pokud je bezúročné období v délce 50 dní, počítá se od prvního v měsíci a končí dvacátého dne následujícího měsíce. Jestliže čerpáte peníze desátého dne v měsíci, zbývá vám do konce bezúročného období čtyřicet dnů. Čerpáte-li peníze dvacátého pátého dne v měsíci, zbývám vám do konce bezúročného období dvacet pět dní. V případě, že nevrátíte peníze do konce bezúročného období, půjčená částka se vám začíná úročit a leckdy musíte zaplatit i příslušné poplatky.

Jaké jsou výhody kreditní karty?

Při správném používání kreditní karty můžete výrazně ušetřit. Podmínkou je, abyste se s ní naučili zacházet a splatili peníze v bezúročném období. Finanční společnosti vám vrátí procento z nákupů zpět a nabídnou vám slevy k vybraným obchodním partnerům, jejichž seznam naleznete na stránkách vydavatele kreditní karty. Obvykle se jedná o obchody se sportovními potřebami, knihami a oblečením nebo o čerpací stanice.

Na co byste si měli dát pozor?

Pokud nejste schopni splatit peníze v bezúročném období, musíte každý měsíc zaplatit minimálním splátku, která se počítá z utracené částky. Půjčená částka se nevýhodně úročí, a to 10 až 20 procenty za rok. S kreditní kartou máte peníze kdykoliv k dispozici, což může svádět k neuváženému utrácení. Pozor si dejte na výběry z bankomatů, které jsou vysoce zpoplatněny i stovkami korun za výběr a navíc se čerpaná částka nezapočítává do bezúročného období. S kreditní kartou jsou také spojeny různé poplatky, a to i za vedení karty. Všímejte si proto výše RPSN, do které se promítá nejen úroková sazba, ale i veškeré poplatky. RPSN mnohdy přesahuje i 30 procent.
Rychlá volba:

Nemůžete-li doložit svůj příjem, žádejte půjčku bez potvrzení o příjmu.

Půjčka bez doložení příjmu je pro klienty, kteří nemají příjem nebo svůj příjem nemohou doložit.

Půjčky České spořitelny jsou jedny z nejoblíbenějších bankovních půjček.

Hledáte rychlou a jednoduchou půjčku? Vemte si půjčku na OP – půjčku na občanský průkaz.

Potřebujete spolehlivou nebankovní půjčku? Cetelem půjčka je tady pro Vás.

Co myslíte, že je nejlepší Vánoční dárek pro kluky – hokejka, fotbalový míč, autodráha? Poradíme Vám zde.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Inzerce-půjček-online.cz