Inzerce-půjček-online.cz
|
Nabídka i poptávka půjček na jednom místě
Informujte se o tom:
  • Jaké jsou druhy úvěrů
  • Na co si dát u půjček pozor
  • Jak si půjčit bezpečně a bez rizik

Americká hypotéka bez registru

Upozornění: Web byl vytvořen v minulosti. Některé údaje na stránce již tedy mohou být zastaralé a tudíž nekorespondují se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Co je půjčka a smlouva o půjčce

12.1.2014

Předmětem smlouvy o půjčce je vlastně uvedení, jaké věci (jaký finanční obnos) půjčuje věřitel dlužníkovi a jaké věci (finanční obnos) budou věřiteli po stanovené době (době splatnosti) vráceny. Smlouva o půjčce může být jak v písemné, tak i v ústní podobě. Půjčka je pak tak zvanou reálnou smlouvou, což znamená, že pro její vznik je nutné fyzické předání věci (peněz). U peněz to může být i bezhotovostní převod peněz na účet dlužníka.

Tím se půjčená věc stává majetkem dlužníka, který ji může používat (v případě peněz je může spotřebovat) a po uplynutí doby splatnosti má dlužník povinnost zapůjčenou věc či finance vrátit zpět věřiteli. Peníze lze vracet i ve splátkách po celou dobu splatnosti. V případě půjčky je možnost sjednání úroků, a to na základě dohody obou stran.

Kdy je smlouva potřeba

Smlouva je potřeba tehdy, pokud věřitel či dlužník chce, případně dokonce potřebuje mít písemně doloženo, o jakou zapůjčenou částku se jedná a kolik má být v době splatnosti vráceno. Je to ochrana pro obě strany, věřitel může na základě smlouvy soudně vymáhat půjčenou částku po dlužníkovi, a dlužník se naopak může bránit vymáhání větší částky, než jaká mu byla zapůjčena (včetně započtených úroků).

Náležitosti smlouvy o půjčce

Jako každá smlouva, i smlouva o půjčce má své povinné náležitosti, bez kterých se stává neplatná. Jedná se o pět údajů, které na smlouvě nesmí chybět. V prvé řadě se jedná o specifikaci smluvních stran, to znamená jméno dlužníka i věřitele. Dalším údajem je předmět půjčky, v našem případě částka, kterou věřitel poskytuje dlužníkovi. Třetím údajem je datum zapůjčení a datum vrácení finančního obnosu, a způsob, jakým bude vrácení peněz provedeno (hotově na konkrétní adrese, převodem na účet, atp.). Další nutností je dohoda o tom, zdali budou požadovány nějaké úroky, pokud ano, tak je nutné uvést v jaké výši. Posledním povinným údajem je datum sjednání smlouvy a podpisy obou smluvních stran.
Rychlá volba:

Nemůžete-li doložit svůj příjem, Přečtěte si o půjčce bez potvrzení o příjmu.

Půjčka bez doložení příjmu je pro klienty, kteří nemají příjem nebo svůj příjem nemohou doložit.

Půjčky České spořitelny jsou jedny z nejoblíbenějších bankovních půjček.

Hledáte rychlou a jednoduchou půjčku? Mohla by Vás zajímat půjčka na OP – půjčka na občanský průkaz.

Potřebujete spolehlivou nebankovní půjčku? Cetelem půjčka může být řešením pro Vás.

Co myslíte, že je nejlepší Vánoční dárek pro kluky – hokejka, fotbalový míč, autodráha? Poradíme Vám zde.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Inzerce-půjček-online.cz
Vezměte prosím na vědomí, že tento web byl vytvořen za účelem poskytnout informace. Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.