Inzerce-půjček-online.cz
|
Nabídka i poptávka půjček na jednom místě
Informujte se o tom:
  • Jaké jsou druhy úvěrů
  • Na co si dát u půjček pozor
  • Jak si půjčit bezpečně a bez rizik

Historie peněz

Upozornění: Web byl vytvořen v minulosti. Některé údaje na stránce již tedy mohou být zastaralé a tudíž nekorespondují se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak se vyvíjela historie financí

19.6.2014

Finance a jejich podstata doprovází naše životy v nejrůznějších podobách již slušnou řádku let – v podstatě od samotného počátku lidstva. Nejdříve docházelo ke směňování zvířat, hospodářských plodin a dalších věcí, postupem času se objevily první kovové mince a od 10. století spatřily světlo světa papírové bankovky.

Zajímá-li vás historie financí a chcete-li se o jejich cestě časem dozvědět více, pak si nenechte ujít následující řádky.

Jak barterový obchod nahradily komoditní peníze

Na úplném začátku lidé neznali nic jiného, nežli tzv. barterový obchod, který fungoval na principu výměny zboží za zboží. Stačilo jen najít takového člověka, který nabízel vámi požadované zboží a byl ochotný přijmout za nic věc, kterou jste naopak nabízeli vy. Postupem času – a to v 7. a 6. století před naším letopočtem byl barterový obchod nahrazen prvními kovovými mincemi. Obchodníci začali zlaté, stříbrné a měděné slitky označovat hodnotou. Poté se přelo k ražení mincí – u nás se o to jako první postaral Boleslav I. někdy kolem roku 970 před naším letopočtem.

Příchod papírových bankovek

Vzhledem k tomu, že větší množství kovových mincí bylo pro skladování nebo přenášení poměrně náročné, vydaly významné bankovní domy v Evropě a Americe papírové bankovky kryté zlatem. Stalo se tak v 17. století a lidé tak mohli bankovky opět vyměnit za zlato.

Současná situace peněz

U národů nedotečených současnou civilizací i v rozvojových zemích není žádným překvapením, že některé způsoby platby jsou dodržovány i dnes. Je-li řeč o méně vyspělých zemích, pak nutno říci, že zde stále platí prostřednictvím výměny zboží za zboží. Naopak v západních zemích využívají moderní technologie a platí prostřednictvím bankovních převodů nebo kreditních karet.Zaujal vás článek? Spoustu dalších zajímavostí ze světa financí, rady týkající se půjček, a také možnost sjednat úvěr online můžete nalézt také na portálu Maxi-Půjčky.cz.
Rychlá volba:

Nemůžete-li doložit svůj příjem, přečtěte si o půjčce bez potvrzení o příjmu.

Půjčka bez doložení příjmu je pro klienty, kteří nemají příjem nebo svůj příjem nemohou doložit.

Půjčky České spořitelny jsou jedny z nejoblíbenějších bankovních půjček.

Hledáte rychlou a jednoduchou půjčku? mohla by Vás zajímat půjčka na OP – půjčka na občanský průkaz.

Potřebujete spolehlivou nebankovní půjčku? Cetelem půjčka může být řešením pro Vás.

Co myslíte, že je nejlepší Vánoční dárek pro kluky – hokejka, fotbalový míč, autodráha? Poradíme Vám zde.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Inzerce-půjček-online.cz
Vezměte prosím na vědomí, že tento web byl vytvořen za účelem poskytnout informace. Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.