Inzerce-půjček-online.cz
|
Nabídka i poptávka půjček na jednom místě
Informujte se o tom:
  • Jaké jsou druhy úvěrů
  • Na co si dát u půjček pozor
  • Jak si půjčit bezpečně a bez rizik

Americká hypotéka bez registru

Upozornění: Web byl vytvořen v minulosti. Některé údaje na stránce již tedy mohou být zastaralé a tudíž nekorespondují se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Podvodné půjčky - jak je poznat?

31.5.2014

Nebankovní půjčky by pro klienta měly zpravidla vypadat volněji, než půjčky bankovní. Nebankovní půjčky neřídí ČNB, tudíž mají poskytovatelé možnost vypustit různá pravidla, které u bankovních půjček budou vždy. Pokud si sjednáte schůzku ohledně nebankovní půjčky a předtím si poskytovatele neprověříte, můžete snadno naletět nějakému zlodějíčkovi. Na schůzku přijde příjemný bankovní poradce, který nemá absolutně s ničím problém a ve všem vám hodlá vyjít vstříc.

Ukáže vám odezvy spokojených klientů a vy jste už téměř rozhodnuti, že půjčku, která má až příliš vysoký úrok, berete, protože jí prostě ihned potřebujete. Zaplatíte mu tedy jistý poplatek za schválení půjčky, k půjčce si uzavřete životní pojištění a jdete domů. Uběhl měsíc a peníze nikde, a přitom vám půjčku poradce schválil na místě a vy jste za to zaplatili jistý obnos. Poradce vám nebere telefony a na konci měsíce zjistíte, že při čekání, když jste volali přímo do firmy, jste provolali majlant. Co je na tomto případu za zvláštní znaky? Poplatek za schválení půjčky, příliš vysoký úrok, uzavření životního pojištění nebo zpoplatněné telefonní číslo s číslicí 9 na začátku.

Poplatek za schválení a vysoký úrok

Pokud hledáte nebankovní půjčku, žádný slušný poskytovatel po vás nebude chtít poplatek za schválení nebo zprostředkování půjčky. Pokud vás seriózní poskytovatel nesprostí poplatku úplně, zahrne ho do splátek, takže to ani nepoznáte. Stejně tak se nebankovní poskytovatelé pokouší o co nejrozumnější úrok a mezi sebou se předhánějí, kdo ho bude mít nižší. Jestliže tedy zjistíte, že máte zaplatit poplatek za schválení půjčky a poskytovatel vám nabízí půjčku s příliš vysokým úrokem, tak radši ruce pryč, ve většině případů to značí podvodníka.

Jiný finanční produkt

Přijdete na schůzku a poradce vám oznámí, že pokud chcete půjčku, musíte k ní uzavřít například životní pojištění. Tak tohle je přesná indicie, jak poznat podvodnou půjčku. Pamatujte si, že v žádném zákoně ani nikde jinde není napsáno, že kvůli půjčce musíte uzavřít i jiný finanční produkt. V tomto případě ruce pryč!

Vzhled firmy a reference

Najděte si o firmě informace dříve, než u ní půjčku sjednáte. Projděte si její webové stránky a koukněte se, co o firmě na internetu píší ostatní. Hodně informací zjistíte podle jména nebo telefonního čísla poskytovatele. Projděte různá diskuzní fóra, kde se podvodné půjčky a firmy řeší. Kolik telefonních čísel má poskytovatel na webu? Pokud jediný kontakt začíná číslem 9, tak rychle pryč, firma z vás vytáhne velké peníze jenom za to, že jim zavoláte.
Rychlá volba:

Nemůžete-li doložit svůj příjem, přečtěte si o půjčce bez potvrzení o příjmu.

Půjčka bez doložení příjmu je pro klienty, kteří nemají příjem nebo svůj příjem nemohou doložit.

Půjčky České spořitelny jsou jedny z nejoblíbenějších bankovních půjček.

Hledáte rychlou a jednoduchou půjčku? Mohla by Vás zajímat půjčka na OP – půjčka na občanský průkaz.

Potřebujete spolehlivou nebankovní půjčku? Cetelem půjčka může být řešením pro Vás.

Co myslíte, že je nejlepší Vánoční dárek pro kluky – hokejka, fotbalový míč, autodráha? Poradíme Vám zde.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Inzerce-půjček-online.cz
Vezměte prosím na vědomí, že tento web byl vytvořen za účelem poskytnout informace. Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.